top


Pomiar panelami bocznymi
czwartek, 05 września 2013 19:33

Istotą tego artykułu jest nowość jaką wprowadziliśmy w konfiguracji urządzenia do pomiaru czasu. Międzyczasy, a czasami start i meta mogą ograniczyć się do statywu z anteną ustawionego na poboczu (brak sprzętu na trasie zawodów). Zasięg anten w dobrych warunkach to ponad 10 metrów w kierunku nadawania anteny. Zapewnia to wielką wygodę również w instalacjach terenowych: przełaje, nierówne ścieżki leśne, a przede wszystkim drogi asfaltowe w mieście, dla których policja nie wyraziła zgody na pełne wyłączenie z ruchu ulicznego. Dzięki niewymagającej instalacji korzysta organizator, ponieważ nie musi planować zatoczek autobusowych do ustawiania punktów kontrolnych, a punkty pomiaru mogą być ustawiane na ulicach w ruchu drogowym, bo sprzęt nie jest umieszczony na asfalcie. Punkt pomiarowy nie ingeruje w nawierzchnię (brak hopek i mat).

  • Szerokość takiego finiszu może wynosić:
    • do 5 metrów bez maty (pomiar jednostronny)
    • do 8 metrów z matą 1cm (pomiar dwustronny)
  • Nie ma ograniczenia wysokościowego poprzeczką z antenami, umożliwia to swobodny przejazd ambulansu itp.
  • Sprzęt pomiarowy nie znajduje siena jezdni co umożliwia pracę w otwartym ruchu drogowym
  • Nie ma maty, o którą potykają się rolkarze i rowerzyści.


WAŻNE: Domyślnie firma ultimasport stosuje pomiar z antenami na bramce pomiarowej, zastosowanie paneli bocznych musi być wcześniej skonsultowane. W niektórych przypadkach i specyfice terenu ultimasport może odradzić paneli bocznych. Wiąże się to z utrzymaniem dokładności pomiaru czasów i uzyskaniem kompletu odczytów.
Start wykonywany z panelu bocznego sprawdza się niezawodnie i ze sporym zapasem pewności. Linia startowa może mieć szerokość do 5 metrów. Tak dyskretny system pomiarowy wystarczy, aby każdy zawodnik posiadał odczyt startu netto.
Zawodnicy mogą swobodnie poruszać się po trasie, sprzęt pomiarowy nie ogranicza uczestników i trasy w żadnej płaszczyźnie. Pojazdy ruchu ulicznego lub pojazdy techniczne takie jak karetka, radiowóz, pilot trasy mogą przemieszczać się przez kreskę pomiaru, bez obaw o zgniecenie anten w matach lub o zahaczenie dachem o bramkę pomiarową z antenami podwieszanymi.
 

bottom

ultimasport.pl sportowy elektroniczny pomiar czasu Copyright © 2009-2011
Obsługa imprez sportowych, nadruk numerów startowych, wyniki na żywo z zawodów, obsługa zawodów rfidsport.eu systemy, urządzenia sportowego pomiaru czasu