top


Lokalizator GPS Zawodników na trasie

Jest to usługa mało dostrzegana przez organizatorów, darmowa i oferowana na każdych zawodach. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, bo takiej funkcji nie oferuje nikt inny.

Bardzo często na zawodach słyszymy pytania, na które odpowiedź była by niemożliwa bez śledzenia zawodników za pomocą GPS.

Ile zostało pierwszemu do finiszu? Ilu jeszcze zawodników na trasie, jak daleko jest ostatni? Na którym kilometrze są zawodnicy? Kto był pierwszy na nawrotce? Jaki mieli czas?

Na czym polega śledzenie GPS w ultimasport.pl:

Usługa bazuje na współpracy z portalem endomondo.pl. Funkcje tego portalu są tak rozbudowane, że nie było potrzeby tworzenia własnej aplikacji. Zawodnik musi posiadać telefon z modułem GPS oraz dostępem do internetu. Telefon trzeba mieć ze sobą podczas zmagań oraz zainstalować na nim aplikację zgodnie z tą instrukcją:

instrukcja instalcji: http://live.ultimasport.pl/instrukcjagps.pdf

Przed startem każdy zawodnik wciska potwierdzenie udziału w zawodach zgodnie z zaplanowaną godziną startu regulaminowego. Na mapie zaczynają pojawiać się uczestnicy i przesuwają się po śladzie trasy.

Co daje usługa organizatorom i ich imprezom:

 • Dodatkowy sposób na reklamę zawodów i pozyskanie zaowdników - portal endomondo posiada kilka milionów użytkowników, warto aby impreza znajdowała się w tym kalendarzu.
 • Jeden  uczestnik, który dopiszę się do zabawy z GPS zaprasza kolejnych znajomych użytkowników.
 • Wyznaczona trasa w zakładce GPS endomondo jest doskonałym sposobem na prezentację trasy na mapie, ponieważ większość zawodników jest obyta z tą aplikacją.
 • ultimasport.pl w trakcie zawodów udostępnia na laptopach z biura zawodów podgląd na mapę i aktualną pozycję uczestników.
 • Powstaje dodatkowa  nieformalna klasyfikacja osób z rankingu zmagań GPS.
 • Aplikacja na telefonie automatycznie po zawodach wysyła informacje na facebook zawodnika i do jego znajomych, co dodatkowo reklamuje zawody.
 • Zmagania zostają zapamiętane - oprogramowanie udziela cennych informacji dla zawodnika: czas na danym kilometrze, min/km itp.
 • Usługa bazuje przede wszystkim na aplikacji endomondo. Ultimasport.pl tylko publikuje transmisję za pośrednictwem swojej strony, dlatego usługa jest bezpłatna.

Istnieje możliwość zamówienia dodatkowo dwóch telefonów na zawody od ultimasport.pl. Telefony aktywowane w śledzeniu GPS można rozdać pilotowi trasy oraz pilotowi zamykającemu trasę, dzięki temu dokładnie wiadomo kiedy pojawi się lider, a kiedy zakończy ostatni zawodnik. (usługa płatna)

 

Co musi zrobić organizator:

 • dodać zawody do kalendarza imprez w endomondo,
 • nanieść ślad trasy na mapie endomondo,
 • zaprosić uczestnika o nazwie "uczestnik ultimasport" do udziału w zmaganiach GPS dodanej imprezy,
 • w przypadku domówienia telefonów od ultimasport.pl celem rozdania dla pilota trasy należy złożyć zamówienie mailowe lub uwzględnić to w zapytaniu ofertowym o wycenę pomiaru czasu.
 

bottom

ultimasport.pl sportowy elektroniczny pomiar czasu Copyright © 2009-2011
Obsługa imprez sportowych, nadruk numerów startowych, wyniki na żywo z zawodów, obsługa zawodów rfidsport.eu systemy, urządzenia sportowego pomiaru czasu